Tarihçe

2005 yılından günümüze faaliyetlerini sürdürerek Dünya Harita, Dünya İnşaat, Dünya OSGB firmalarını içerisinde barındıran Dünya Group bünyesinde İnşaat Mühendisliğinin önemli bir dalı olan "Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği" tasarımı ve uygulamaları konusunda çalışmak üzere İnş. Yük. Müh.(Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisi) Habip Koçak Köse ve Harita Müh. Hasan İssi tarafından kurulmuştur.

Dünya Zemin, Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği alanında entegre hizmet zinciri sunan uzmanlaşmış bir şirkettir. Bu zincirde; yıkım, hafriyat, arazide zemin ve temel mühendisliği etütlerinin yapılması ve raporlanması, derin kazı-kazıklı temel ve zemin iyileştirme projelerinin tasarımı ve danışmanlığı, iksa ve zemin iyileştirme imalatları, aletsel gözlem ve geoteknik deneyler, haritacılık ve iş güvenliği kolları bulunmaktadır.

Gelişmiş teknolojiler karşısında sürekli kendini yenileyen ve profesyonel iş bölümüne dayalı çalışma prensibiyle faaliyet gösteren Dünya Zemin sektöre kattığı farklı bakış açısıyla, zemin ve çevre koşulları en iyi şekilde değerlendirerek amaca uygun, güvenli, kaliteli ve ekonomik geoteknik mühendisliği yapılarının tasarlanmasını ve inşa edilmesini amaçlamaktadır.

Whatsapp Destek Hattı